Tuesday, February 22, 2011

Kuchnia w stylu Bollywood/ Bollywood style cooking


Ostatnimi czasy stałam się szczęśliwą posiadaczką książki zatytułowanej "Bollywood Cookbook", czyli kucharskiej książki Bollywoodu. Podczas ostatniej wizyty w księgarni wypatrzyłam to cudeńko i  zapragnęłam je kupić, jako że od lat zbieram książki kucharskie z całego świata. Odwiedzając jakiś kraj zawsze przywożę sobie książkę o kuchni danego narodu i muszę przyznać, że uzbierałam już całkiem ciekawą kolekcję. 
Jakoś tak się złożyło, że do tej pory nie miałam praktycznie żadnej książki o kuchnii indyjskiej. Ale tak to już jest, że z reguły "szewc chodzi bez butów" ;) Wypatrzywszy tę pozycję, mówię do Naveena kupmy ją, a on na to...po co Ci, przecież mieszkasz w "Bollywoodzie" :)... Niemniej jednak po obejrzeniu zawartości, nie musiałam go długo namawiać...oboje lubimy rodzime kino, a książka ta nie jest zwyczajnym zbiorem przepisów, ale również opowieścią o Bollywoodzie jako takim i najważniejszych postaciach w tutejszej kinematografii. Całość opatrzona pięknymi zdjęciami potraw, ujęciami ze starych filmów oraz pięknymi plakatami w stylu retro. Zapraszam więc na wyprawę do Bollywood :)
 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recently I have bought a "Bollywood Cookbook".  I've been collecting cookbooks for years now. I used to bring one cookbook from every country I visited and I have to admit that my collection is pretty impressive :) It happened somehow, that actually I never had any book about Indian Cuisine, so when I have spotted this book in the shop, I knew I have to buy it. I've shown it to Naveen, but he started laughing saying... "Why do you need a "Bollywood Cookbook", if you are living in "Bollywood"... :)
Nevertheless after seeing the content, I didn't have to convince him too much, as we both are fans of  Indian cinema and this book is not just a collection of recipes, but also a story about Bollywood itself, its heroes and heroines, with beautiful pictures of dishes, captures from the movies and vintage posters. So welcome to Bollywood :)







 




1 comment:

  1. też jestem kolekcjonerką książek kucharskich i...filmów Bollywood, choć teraz bez podróży do Indii mam duże zaległości niestety:(na pewno zakupiłabym tę książkę!

    ReplyDelete